Skip to content

Cilvēcīgi par tehnoloģijām

This event has ended

Biedrības Riga TechGirls bezmaksas apmācības “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), lai veicinātu veselības aprūpes speciālistu digitālo prasmju attīstību. Tehnoloģiju apguves programma paredzēta ikvienam medicīnas darbiniekam un tiem, kas savu nākotni vēlētos saistīt ar šo nozari. Bezmaksas apmācības norisināsies 3 mēnešus, kuru laikā 24 tiešsaistes teorētiskajās un četrās praktiskajās nodarbībās būs iespējams uzlabot zināšanas par dažādu rīku un tehnoloģiju lietošanu veselības aprūpē un iegūt prasmes, kuras noderēs arī ikdienā.

Tehnoloģiju apguves programma veltīta dažādiem veselības jomas pārstāvjiem un interesentiem, sākot no studentiem, beidzot ar veselības aprūpes speciālistiem un veselības tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pārstāvjiem. Apmācības norisināsies no 10. septembra līdz 28. novembrim, dalībniekiem nepieciešams tikai interneta pieslēgums un dators vai telefons, caur kuru iespējams piekļūt platformai YouTube un programmas mājaslapai, lai izpildītu testus.

“Pagājušajā gadā apmācībām pieteicās 1722 speciālisti no Latvijas un citām valstīm, pārstāvot kopumā 67 veselības aprūpes profesijas, un 887 absolventi ieguva vairāk nekā 50 tālākizglītības punktu. Skaits ir iespaidīgs, un secinājām, kādu vērtību šādas apmācības dod gan cilvēkam, gan nozarei, jo saņēmām lieliskas atsauksmes un pozitīvus pieredzes stāstus. Šogad ļoti priecājamies par sadarbību ar RSU, kā arī pateicamies par Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības aprūpes zināšanu un inovāciju kopienas (EIT Health) sniegto finansiālo atbalstu, lai iespēja pilnveidoties būtu tiešām katram. Plānojot šo programmu, veidojām to tā, lai būtu jēgpilni gan tiem, kas šogad mēģinās pirmo reizi, gan tiem, kuri bija ar mums iepriekšējā gadā,” stāsta Riga TechGirls projektu direktors un valdes loceklis, projekta “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” vadītājs Pauls Siliņš.

Programmas ietvaros 24 teorētiskās un četrās praktiskās nodarbībās būs iespējams apgūt piecus tematiskos moduļus: pacienta pieredze un komunikācija, dati un datu drošība, digitālie rīki veselības aprūpē, inovācijas veselības aprūpē un veselības aprūpe inovatoriem. Nodarbību laikā uzlabosies ikdienā pielietojamas digitālās prasmes un izpratne par tādām tēmām kā dizaina domāšana, uz lietotāju vērsta tīmekļvietņu izstrāde, personīgo datu drošība, elektroniskā dokumentācija un datu standarti, datu analītika un apstrāde, informācijas pārvaldība mākonī un datu uzglabāšana u. c.

Lai iegūtu apliecību par konkrētā moduļa pabeigšanu, nepieciešams apmeklēt tā nodarbības un izpildīt zināšanu pārbaudi testa formā, sniedzot vismaz 70% pareizu atbilžu. Programmas nobeigumā dalībnieki, kuri būs apmeklējuši visas nodarbības un sekmīgi nokārtojuši katra moduļa testu, saņems apliecību par visas programmas apgūšanu.